Menu

Безпека на першому місці: дезинфекція та стерилізація інструментів

26/09/2017

Безпека в кожному салоні є однією з конкурентних переваг. Найкраще, якщо клієнту видно, як проводиться очищення, дезінфекція та стерилізація інструментів. Клієнти досить часто звертають увагу на цей момент і для багатьох цей фактор є вирішальним при виборі майбутнього майстра. Забезпечити безпеку і клієнта, і майстра можна шляхом дотримання всіх правил гігієни робочого місця, дезінфекції та стерилізації інструментів, які застосовуються в роботі.

Гігієна рук і робочого місця

Гігієнічна обробка рук це найголовніша частина підготовки до роботи кожного майстра манікюру. Будь-яку косметичну процедуру рекомендується проводити в одноразових рукавичках . Така обережність забезпечить більш надійний захист. Якщо на шкірі клієнта є рана, її обов'язково потрібно обробити. У разі, якщо шкіра була пошкоджена під час процедури - можна використовувати кровоспиняючі засобы, які відмінно справляються з даною проблемою.

Для обробки рук рекомендуємо використовувати антисептичний засіб Біолонг , відомий всім Стериліум , Бланідас або будь-який інший засіб , який надає антисептичну дію на шкіру. Засіб розподіляється на всю зону кистей рук: фаланги пальців, область між пальцями, долоні, нігті. Процедуру можна і рекомендується повторювати два рази.

Не варто забувати про чистоту робочого місця. Перед очищенням інвентарю потрібно подбати про безпеку робочої поверхні і інших предметів з якими контактують інструменти. Для цього можна використовувати таке речовини як Бациллол АФ.

Бациллол - це готовий до застосування розчин, який володіє вираженим запахом спирту. Він добре справляється із завданням дезінфекції інструментів і робочих поверхонь. Речовина допомагає знищити будь-які бактерії, гриби, віруси та інші мікроорганізми.

Етапи обробки робочих інструментів

Найперший етап в обробці будь-яких інструментів - це дезінфекція. Всі предмети перед очищенням підлягають обробці спеціальним дезинфікуючим розчином. Така міра необхідна для того, щоб усунути всіх можливих шкідливих організмів, які знаходяться на робочому інструменті: бактерії, віруси, гриби та інші шкідливі організми. Якщо це не зробити, то залишається великий ризик заразити всі робочі поверхні і предмети меблів, а це надалі може привести до інфікування клієнта.

Наступним етапом йде очищення інструменту від частинок шкіри, крові та інших забруднень. Очистити інструмент можна за допомогою спеціального розчину або за допомогою щітки. Приступати до етапу стерилізації без попереднього очищення категорично не рекомендується, адже в такому випадку бруд буде ще більше налипає на інструмент, що надалі може привести до його непрацездатності.

На даний момент існують засоби, які дозволяють поєднати ці два етапи: одночасно розчиняють бруд і знищують шкідливі мікроби. Таку дію також має і ультразвуковий стерилізатор . Даний вид апарату забезпечує м'яке очищення шляхом відтворення великої кількості бульбашок в очисному розчині під дією ультразвукових хвиль. Така технологія дозволяє очистити предмет від мікроорганізмів.

Завершальним, третім етапом, є стерилізація . На цій стадії здійснюється знищення шкідлівих мікробів. Така обробка забезпечує повну стерильність інструменту для подальшої роботи. Більшість дивуються - навіщо це робити, адже до цього вже була проведена дезінфекція і очищення. Але без цього етапу вважати інструмент абсолютно безпечним не можна! Після дезінфекції на інструменті можуть залишатися мікроби, які при благополучних умовах можуть далі розмножуватись. Використання спиртових розчинів, термообробка і тиск забезпечують безпеку і виключають можливість інфікування.

Популярні і еффективні засоби для дезінфекції

Найбільш популярними засобами для дезінфекція є Бацилол, Біолонг, Бланідас.

Біолонг може продаватися як концентрат, так і як розчин. У першому випадку потрібно ретельно дотримуватися інструкції для приготування розчину і враховувати Співвідношення.

Бланідас - це рідкий концентрат для дезінфекції, предстерілізационной обробки і стерилізації інструментів. Засіб відмінно справляється з бактеріальними і грибковими інфекціями, має спороцидні властивості.

Як правильно стерилізувати інструменти?

Всі інструменти , використовувані в манікюрі або косметології, піддаються обов'язковій обробці високою температурою. Для цього використовується два види обладнання:

  • сухожарова шафа - це апарат, який використовується для стерилізації металевих інструментів. Термообробка проводиться при температурі 180 ° C . Стерилізується інструмент в такому апараті 30 хвилин. Після обробки в термостерилізаторі, інструменти варто залишати в спеціальних УФ стерилізаторах або в закритих контейнерах, які щільно закриваються;

  • автоклав - використовується для термічної обробки інструментів при температурі 137 ° C . Час всієї стерилізації складає 20-25 хвилин. Обробка в такому апараті дозволяє зберегти працездатність ріжучих полотен інструментів.

Стерилізуються предмети тільки в сухому вигляді після перших етапів дезінфекційної обробки. Перед стерилізацією всі предмети потрібно підготувати: розкривати, разкручівать і знімати все знімні частини перед обробкою обов'язково. Саме в такому вигляді інструменти разлаживаются на решітці стерилізатора .

Дотримання всіх нюансів дезінфекції та стерилізації дає гарантію безпеки робочого місця, інвентарю та шкіри як майстра, так і клієнта. Нехтувати цими не варто ні в якому разі. Сподіваємося, що інформація з цієї форми була Вам корисна.